شرکت پیشگامان اجرا و توسعه راهکارهای صنعتی سارنگ (پاترا ویژن) با بیش از ۶ سال سابقه درخشان در زمینه طراحی و تولید تجهیزات کنترل کیفی با تکنولوژی نوین پردازش تصویر و با بکارگیری نیروی متخصص و نخبه، موفق به بومی سازی این تکنولوژی در کشور شده و افتخار این را دارد که به عنوان اولین شرکت دانش بنیان (در این حوزه) موفق به طراحی و ساخت چندین محصول دانش بنیان در صنایع مختلف (خودروسازی، کاشی و سرامیک، صنایع الکترونیک و… ) گردیده است.

اسکنر سه بعدی بدن میتواند بدن انسان و بخشهای مختلف بدن را با جزییات در چند ثانیه ثبت نماید. نتیجه این اسکن مدل سه بعدی قابل مشاهده بدن است.  با توجه به نرم افزار مورد استفاده و اسکنر سه بعدی مورد نظر، این مدل میتواند با رنگ های متفاوت و یا مشبندی، نقاط مختلف بدن را بدست آورده و شکل بدن را مشخص نماید.

اسکنرهای سه بعدی بدن انقلابی در ثبت، اندازه گیری و بررسی روند تغییرات بدن در زمینه های مختلف پزشکی، تناسب اندام، طراحی و دوخت لباس ایجاد کرده اند. پیشرفت های جدید در زمینه تکنولوژی اسکن سه بعدی باعث ظهور برنامه های مختلف شده است. در ابتدا و در مدلهای ساده استفاده از اسکنر سه بعدی را میتوان در طراحی و دوخت لباسها دید، به طوری که اندازه، شکل و سطح بدن را در راستای دوخت لباس اندازه گیری میکند و در مدلهای پیشرفته اسکنر سه بعدی بدن را میتوان در مراقبتهای پزشکی استفاده کرد.

دستگاه آنیا، می تواند مدل سه بعدی بدن افراد مختلف را بدست آورد و دارای دو بخش است: ۱٫ سکوی گردان و ۲٫ برج سنسور.

پس از ایستادن فرد بر روی سکوی گردان، سنسور سه بعدی روشن شده و سکوی گردان شروع به چرخش میکند تا سنسور تمام نقاط بدن فرد را ثبت نماید. نهایتا نرم افزار آنیا مدل سه بعدی هر فرد را نمایش خواهد داد.